کتاب تازۀ ا. ح. اکبری شالچی در نمایشگاه کتاب تهران 1389

جایگاه در نمایشگاه کتاب تهران:

شبستان، راهرو 11، غرفۀ 17، نشر پازینه.

خرید در بیرون از نمایشگاه:

02166975246

یا: 09121054098

مانی

منتشر شد؛
در جستجوی دینی گمشده

خبرگزاری رسا ـ کتاب در جستجوی دینی گمشده نوشته کورنلیا رومر با ترجمه امیر حسین اکبری شالچی از سوی موسسه فرهنگی انتشاراتی پازینه منتشر شد.

 

پایان خبر - خبرگزاری رسا

 به گزارش خبرنگارخبرگزاری رسا، کتاب در جستجوی دینی گمشده اثری پژوهشی درباره دین مانی و منبعی مناسب برای پژوهشگران ادیان و مذاهب است.

مانی در سده سوم ترسایی در بابل آیین مانوی را پایه نهاد. آگوستینوس قدیس که پیش از آن یکی از پیکارگران بزرگ دین مسیح بود خود مانی‌گرا بوده، آموزش های مانی را «آفت و نادرستی گمراه کننده» نامیده است.

از این آیین که مانند دین مسیح کتاب های مقدس داشت تنها سندهای اندکی تا به امروز بر جای مانده است که یکی از آنها دست نویس کهن مانی در دانشگاه کلن است که اثر حاضر ترجمه آن است.

مانی در چهارم آوریل سال 216 در روستایی نزدیک شهر باستانی تیسفون نزدیک بغداد امروزی متولد شد و در روزگار بهرام یکم به زندان انداخته شد و درسال 276 در همان جا در گذشت.

گفتنی است، این کتاب اثر مناسبی برای پژوهشگران است تا درباره آنچه در آن آمده و نیز نسبت دادن دین به این آیین به کنکاش بپردازند و ریشه های آن را بازیابی کنند.

کتاب در جستجوی دینی گمشده نوشته کورنلیارومر با ترجمه امیر حسین اکبری شالچی از سوی موسسه پازینه برای نخستین بار درسال جاری در 85 صفحه و شمارگان 2100 نسخه منتشر شده است./ ن601

/ 0 نظر / 31 بازدید